Shu yilning 8-may kuni Venetsiya biyennalesida Oʻzbekiston Milliy pavilyonining rasmiy ochilishi va qabul marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva ishtirok etdi.
— Bu yil Toshkentning yonginasida joylashgan “Quyosh” geomajmuasi gʻoyasini oʻzimiz bilan olib keldik. Pavilyonimiz mavzusi oʻzida muhandislik fanlari, shaharshunoslik, biologiya va sunʼiy intellektni birlashtirgan va “Intelligens. Tabiiy. Sunʼiy. Kollektiv” deya nomlangan biyennale mavzusiga toʻla mos keladi, — deb yozdi Saida Mirziyoyeva oʻzining Telegram kanalida.
Prkezident yordamchisi noyob “Quyosh“ obyektining rolini qayta koʻrib chiqishni taklif etdi. Uni nafaqat saqlab qolish, balki global va ilmiy munozaralarga kiritishni qayd etdi.
Bu Venetsiya biyennalesidagi beshinchi ekspozitsiyamiz. Har safar biz ona yurtimizning koʻz ilgʻamas qadriyatlarini, tarixga ehtirom, ilm-fanga boʻlgan muhabbatini koʻrsatib, jahon hamjamiyatini hayratga solishda davom etamiz, deydi u.
Prezident yordamchisi ushbu loyihaga oʻz kuch-gʻayrati, ijodi va Oʻzbekistonga boʻlgan muhabbatini baxsh etgan jamoaga minnatdorchilik bildirdi.

Ни одна страна в мире не достигла полного юридического равноправия полов Система правосудия, призванная обеспечивать соблюдение прав и верховенство закона, не справляется… 05.03.2026 Просмотров 17
Заседание 145-сессии Комитета ООН по правам человека В Комитет ООН по правам человека проходит 145-я сессия (2&nd… 04.03.2026 Просмотров 210
Совбез ООН: защита детей в условиях конфликтов требует срочных мер в сфере … Совет Безопасности ООН собрался в понедельник на зас… 03.03.2026 Просмотров 137
Обсуждены вопросы укрепления обороноспособности страны 3 марта под председательством Президента Республики Узбекистан, Верх… 03.03.2026 Просмотров 270