Ushbu kompaniya zamonaviy innovatsion avtomobillar va yangi avlod akkumulator batareyalarini ishlab chiqarish sohasida global peshqadamdir.
Tashrif chog‘ida kompaniya yutuqlariga bag‘ishlangan ko‘rgazma, avtomobillar va boshqa turdagi texnikalarning ishlab chiqarilayotgan va istiqbolli modellari, kompaniyaning yangi texnologiyalari va ilg‘or ishlanmalari namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Davlatimiz rahbari kompaniya prezidenti Van Chuanfu bilan birga Jizzax viloyatida yiliga 50 ming dona gibrid va elektr avtomobillarni yig‘ish bo‘yicha loyihani ishga tushirishga bag‘ishlangan tantanali marosimda ishtirok etdi.
Prezidentimiz yaqin istiqbolda bozordagi talabdan kelib chiqib modellar qatorini kengaytirish va ishlab chiqarish quvvatini yiliga 300 ming donagacha oshirish zarurligini ko‘rsatib o‘tdi.
Shuningdek, kompaniyaning mamlakatimizda “BYD” elektr avtobuslarini yig‘ishni yo‘lga qo‘yish, ehtiyot qismlarini mahalliylashtirish va muhandislik-servis markazlarini tashkil etish borasidagi rejalari qo‘llab-quvvatlandi.
Tashrif chog‘ida kompaniya O‘zbekistonga 10 minginchi avtomobilini yetkazib berganining ramzi sifatida davlatimiz rahbariga YANGWANG U8 avtomobili hadya qilindi.

В рамках деловой программы государственного визита Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев посетил штаб-квартиру и технологический центр ведущей китайской компании «BYD» в городе Шэньчжэне.
Компания является глобальным лидером в сфере производства современных инновационных автомобилей и аккумуляторных батарей нового поколения.
Состоялись презентация достижений компании, демонстрация производимых и перспективных видов автомобильной и другой техники, а также нового поколения технологий и передовых разработок компании.
Глава нашего государства вместе с президентом компании Ван Чуаньфу приняли участие в торжественной церемонии запуска проекта по сборке гибридных и электрических автомобилей в Джизакской области мощностью 50 тысяч единиц в год.
Президент указал на необходимость в ближайшей перспективе расширить модельный ряд с учетом спроса на рынке и увеличить мощности производства до 300 тысяч в год.
Поддержаны также планы компании по налаживанию сборки электробусов «BYD» в нашей стране с локализацией запасных частей и созданием инженерно-сервисных центров.
В ходе посещения главе нашего государства передан в дар автомобиль YANGWANG U8 в знак поставки в Узбекистан 10-тысячного автомобиля компании.