2026-yil uchun “Inson huquqlari himoyasi uchun” ko‘krak nishoniga nomzodlarni tavsiya etish boshlandi
1 661
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 22-iyundagi “Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasining Milliy strategiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi Farmoniga muvofiq, 2026-yil uchun “Inson huquqlari himoyasi uchun” ko‘krak nishoni bilan taqdirlash uchun nomzodlarni tavsiya etish jarayoni boshlandi.
Shu munosabat bilan 2026 yil uchun “Inson huquqlari himoyasi uchun” ko‘krak nishoni bilan taqdirlashga tavsiya etilgan nomzodlarning hujjatlarini 2026-yil 1-oktyabrga qadar Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markaziga (nhrc@exat.uz, info@nhrc.uz taqdim etish mumkin.

Началось выдвижение кандидатов на награждение нагрудным знаком “За защиту прав человека” за 2026 год
1 662
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 22 июня 2020 года «Об утверждении Национальной стратегии Республики Узбекистан по правам человека» начался процесс выдвижения кандидатов на награждение нагрудным знаком “За защиту прав человека” за 2026 год.
В связи с этим, документы кандидатов на награждение 2026 году могут быть представлены в Национальный центр Республики Узбекистан по правам человека (nhrc@exat.uz, info@nhrc.uz) до 1 октября 2026 года.