Ilmiy xodimlarni tayyorlash yo‘lidagi hamkorlik
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi, Sudyalar oliy maktabi va  Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi bilan imzolangan o‘zaro hamkorlik to‘g‘risidagi memorandumlar doirasida ilmiy seminar bo‘lib o‘tdi.
Gibrid shaklda (onlayn va offlayn) o‘tkazilgan mazkur idoralararo tadbirda Bosh prokuratura Akademiyasi, Sudyalar oliy maktabi va Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazining professor-o‘qituvchilari, doktorantlari, mustaqil izlanuvchilari hamda magistratura tinglovchilari ishtirok etdi.
Unda Bosh prokuratura Akademiyasi boshlig‘ining o‘rinbosari, yu.f.d., prof. M.M.Mamasiddiqov “Ilmiy-tadqiqot ishlarini amalga oshirish tartibi va talablari” mavzusida ma’ruza qildi.
Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi doktorantura  doktoranti  F. Xamdamova, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi tayanch doktorantura doktorantlari  N.Mansurova,  Sh.Xudayberdieva,  Sh.Salieva, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi mustaqil izlanuvchilari  J.Yusupov, A.Arzievlar ilmiy seminarda o‘zlarini ilmiy- tadqiqot ishlaridagi mavzularidan kelib chiqgan holda savollar berib javoblar va  qo‘shimcha malumotlarga ham ega bo‘lishdi. Seminar ochiq muloqot shaklida o‘tdi.
Uchrashuv yakunida ilmiy seminarlarni muntazam ravishda o‘tkazishga hamda idoralararo hamkorlikni yanada mustahkamlashga kelishib olindi.

Сотрудничество в сфере подготовки научных кадров
В рамках Меморандума о взаимопонимании между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, Высшей школой судей и Национальным центром по правам человека Республики Узбекистан организован научный семинар.
Межведомственное мероприятие организовано в смешанном формате (онлайн и офлайн), с учестием профессорско-преподавательского состава, докторантов, самостоятельных соискателей, а также слушателей магистратуры Академии Генеральной прокуратуры, Высшей школы судей и Национального центра по правам человека.
С докладом на тему: «Порядок осуществления научных исследований и требования к ним» выступил заместитель начальника Академии Генеральной прокуратуры, д.ю.н., проф. М.М. Мамасиддиков.
Семинар прошел в формате открытого диалога, участники семинара получили полноценные и практические ответы на все интересующие их вопросы.
По итогам встречи достигнута договоренность о проведении научных семинаров на системной основе и  дальнейшем укреплении межведомственного сотрудничества.