Кутубхонага инсон ҳуқуқларига оид китоблар совға қилинди
З.М.Бобур номли Андижон вилояти ахборот-кутубхона марказида “Конституцияда инсон қадри ва янги Ўзбекистонни барпо этишдаги масъулият” мавзусида “Ўзбекистон Республикаси Конституцияси тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси конституциявий қонуни лойиҳаси тарғиботига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Кенг жамоатчилик вакиллари иштирокида Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси қошидаги Давлат ва ҳуқуқ институти, Нодавлат нотижорат ташкилотлари Миллий ассоциацияси ҳамкорлигида  ташкил этилган тадбирда янгиланаётган Конституциянинг мазмун-моҳияти, юрт, жамият равнақи, фуқаролар ҳуқуқ ва манфаатлари ҳимоясини мустаҳкамлашдаги аҳамияти хусусида сўз юритилди.
Тадбирда мутахассислар, депутатлар томонидан “Ўзбекистон Республикаси Конституцияси тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси конституциявий қонуни лойиҳаси мазмун-моҳияти, янгиланаётган конституцияга киритилган ўзгаришлар, янги модда ва нормалар ҳақида иштирокчиларга кенг маълумотлар берилди.
Тарғибот тадбири доирасида кутубхонада “Инсон ҳуқуқлари бурчаги” ташкил этилиб, бу ерга Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази томонидан инсон ҳуқуқлари ҳимоясига оид 200 га яқин адабиётлар совға қилинди.

В информационно-библиотечном центре Андижанской области имени Бабура состоялось мероприятие «Достоинство человека в Конституции и ответственность за создание Нового Узбекистана», посвященное пропаганде проекта Конституционного закона Республики Узбекистан.
На мероприятии, организованном при сотрудничестве Национального центра Республики Узбекистан по правам человека, Института государства и права Академии наук Республики Узбекистан и Национальной ассоциации негосударственных некоммерческих организаций с участием представителей широкой общественности, речь шла о сути и содержании обновляемой Конституции, ее роли в развитии страны и общества, укреплении прав и интересов граждан.
Специалисты и депутаты предоставили участникам подробную информацию о значении проекта Конституционного закона Республики Узбекистан «О Конституции Республики Узбекистан», вносимых в Конституцию изменениях.
В рамках пропагандистского мероприятия в библиотеке был организован «Уголок прав человека». Национальный центр Республики Узбекистан по правам человека подарил почти 200 наименований книг по защите прав человека.