Аҳолига давлат дастури лойиҳаси таништирилди
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари жойлардаги ўрганишлари давомида ижтимоий соҳа объектлари фаолияти билан яқиндан танишмоқда, аҳоли вакиллари билан мулоқот қилиб, мавжуд муаммолар ўрганиляпти. Энг муҳими, уларни бартараф этиш чоралари кўрилмоқда.
Депутат Акмал Саидов ҳам Зангиота туманида бўлиб, аҳоли билан учрашувлар ўтказмоқда.
Учрашувлар сайловчиларни “Ўзбекистон-2030” стратегиясини “Атроф-муҳитни асраш ва “яшил” иқтисодиёт йили”да амалга оширишга оид давлат дастури лойиҳаси билан таништиришдан бошланди.
А.Саидов давлат дастури лойиҳасининг айнан Зангиота тумани ижтимоий-иқтисодий ҳаётини ривожлантиришга қўшадиган ҳиссаси ҳақида фикр-мулоҳазаларини билдирди.
Депутат, шунингдек, ўз сайловчилари билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг кейинги йилларда илгари сурган миллий, минтақавий ва халқаро ташаббусларнинг мазмун-моҳияти ҳамда аҳамияти юзасидан атрофлича фикрлашди.
Давлатимиз раҳбарининг китоблари, маъруза ва нутқлари, хорижий мамлакатлар ҳамда юртимиз ҳудудларига, шу жумладан, Тошкент вилоятига ташрифлари асносида белгилаб берилган муҳим вазифалар инсон бахти, жамият фаровонлиги ва давлат тараққиётида нечоғлик катта аҳамиятга эгалиги хусусида ҳам батафсил сўз юритилди.

Проект Госпрограммы представлен населению
Депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса изучают деятельность объектов социальной сферы, беседуют  с населением, интересуются имеющимися проблемами и помогают в их решении.
Депутат Акмаль Саидов посещает Зангиатинский район.
На встречах с жителями обсуждается проект Государственной программы по реализации Стратегии «Узбекистан-2030» в «Год охраны окружающей среды и «зеленой» экономики».
А. Саидов высказал мнение о важности проекта в развитии социально-экономической жизни Зангиатинского района,  обсудил значение национальных, региональных и международных инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан за последние годы.
Отмечалось, что реализация  целей, намеченных  в докладах  и выступлениях главы государства, а также в  ходе визитов в зарубежные страны и регионы нашей страны, в том числе в Ташкентскую область, служат  благополучию общества и  развитию государства.