Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказида Халқаро пактнинг Ўзбекистон томонидан бажарилиши юзасидан учинчи даврий ҳисоботи эшитилиши бошланди.
БМТнинг Иқтисодий, ижтимоий ва маданий хуқуқлар бўйича қўмитасининг 2022 йилнинг 22-24 февраль кунлари Женева шаҳрида онлайн шаклда бўлиб ўтадиган 71-сессияси доирасида Иқтисодий, ижтимоий ва маданий ҳуқуқлар тўғрисидаги Халқаро пактнинг Ўзбекистон томонидан бажарилиши юзасидан учинчи даврий ҳисоботи кўриб чиқилиши режалаштирилган бўлиб, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказида Халқаро пактнинг Ўзбекистон томонидан бажарилиши юзасидан учинчи даврий ҳисоботи эшитилиши бошланди.

Национальный центр Республики Узбекистан приступил к заслушиванию третьего периодического доклада о выполнении Узбекистаном Международного пакта.
На 71-й сессии Комитета ООН по экономическим, социальным и культурным правам, которая пройдет в режиме онлайн в Женеве 22-24 февраля 2022 года, будет рассмотрен третий периодический доклад о выполнении Узбекистаном Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах. Национальный центр Республики Узбекистан приступил к заслушиванию третьего периодического доклада о выполнении Узбекистаном Международного пакта.