Академия докторантлари ва мустақил изланувчилари учун навбатдаги синовлар
2022 йилнинг 22 февраль куни Бош прокуратура Академиясининг докторант ва мустақил изланувчилари ихтисослик ва чет тили бўйича малакавий имтиҳон топширди.
Имтиҳон Бош прокуратура Академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси миллий маркази, Ички ишлар вазирлиги Академияси, Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактаби, Тошкент давлат юридик университетининг етакчи олимлари ҳамда Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети тилшуносларидан иборат таркибда тузилган комиссия томонидан олиб борилди.
Имтиҳонда докторантлар ва мустақил изланувчиларнинг махсус фанлар ва чет тилини билиш даражасини аниқлаш мақсадида ҳамда мамлакатимизда суд-ҳуқуқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, изланувчилар томонидан олиб бораётган диссертация мавзуси доирасида мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг ечимлари хусусида берилган саволларга жавоблар олинди.

Проведение квалификационных экзаменов
22 февраля 2022 года докторанты и самостоятельные соискатели Академии Генеральной прокуратуры сдали квалификационный экзамен
по специальности и иностранному языку.
Экзамены проведены комиссией из числа видных учёных- правоведов Академии Генеральной прокуратуры, Академии МВД, Высшей школы судей при Высшем судейском совете, Национального центра Республики Узбекистан по правам человека, Ташкентского государственного юридического университета, Университета общественной безопасности, а также лингвистов Узбекского государственного университета мировых языков.
В ходе экзамена докторантам и самостоятельным соискателям были заданы вопросы касательно проводимых в стране судебно-правовых реформ, научных исследований по специализации и их современных направлений, научных проблем и способов их разрешения по исследуемым темам специализации.
Докторантам и самостоятельным соискателям, успешно сдавшим квалифицированные экзамены, были вручены сертификаты.