Президент:маҳалла ривожланса, бутун мамлакатимиз юксалади
Давлатимиз раҳбарининг Олий Мажлис ва халқимизга Мурожаатномасида 2026 йилни – Маҳаллани ривожлантириш ва жамиятни юксалтириш йили, деб эълон қилиш таклиф қилинди.
Президент ўз нутқида тарих давомида қандай оғир синовларга дуч келмайлик, биз аввало бирдамликдан куч олишимизни таъкидлади. Машаққатли кунларда одамларимиз, маҳалла аҳли елкадош бўлиб қийинчиликларни енгганини ёдга олди.
– Буюк мақсадга эришишда маҳалла тизимининг ўрни ва таъсири беқиёс. Чунки маҳалла тинч ва аҳил бўлса, жамиятимиз тинч ва ҳамжиҳат бўлади. Маҳалла ривожланса, бутун мамлакатимиз юксалади, – деди давлатимиз раҳбари.
Мурожаатнома якунланганидан сўнг Ўзбекистон маҳаллалари уюшмаси раиси Қаҳрамон ҚУРОНБОЕВ янги йилга бундай ном берилишининг аҳамияти ҳақида фикрларини билдирди.

Требования сегодняшнего дня – не ограничиваться вчерашними подходами Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 18 март… 19.03.2026 Просмотров 225
Там, где говорит история, там, где извлекаются из нее уроки, обязательно бу… С участием Президента Шавката Мирзиёева состоялись цере… 18.03.2026 Просмотров 303
Ежегодно умирают почти пять миллионов детей в возрасте до пяти лети По оценкам, в 2024 году 4,9 миллиона детей, включая 2,3 миллиона нов… 18.03.2026 Просмотров 164
В Вене открылся Глобальный саммит по борьбе с мошенничеством В Венском международном центре начал работу Глобальный саммит по бор… 17.03.2026 Просмотров 212