Сарварбек Расулов — “Инсон ҳуқуқлари ва эркинликлари соҳасида таълим ва инновациялар” миллий танлови совриндори
Хабарингиз бор, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази ташаббуси билан Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги, Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги, Ёшлар ишлари агентлиги ҳамда Ёшлар иттифоқи ҳамкорликда “Инсон ҳуқуқлари ва эркинликлари соҳасида таълим ва инновациялар” миллий танлови ташкил этилган эди.
Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказида 2024 йилнинг 1 июнидан 1 ноябригача ўтказилган танлов ғолиб ва совриндорларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Танловнинг “Инсон ҳуқуқлари бўйича энг яхши илмий мақола” номинациясида Тошкент давлат юридик университети Жиноий одил судлов факультети 3-курс талабаси Сарварбек Расулов 3-ўринни қўлга киритди.

Сарварбек Расулов – призер национального конкурса «Образование и инновации в сфере прав и свобод человека»
Как вы знаете, по инициативе Национального центра Республики Узбекистан по правам человека совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций, Министерством дошкольного и школьного образования, Агентством по делам молодежи и Союза молодежи организован национальный конкурс «Образование и инновации в сфере прав и свобод человека».
Церемония награждения победителей и призеров конкурса, проходившего с 1 июня по 1 ноября 2024 года, прошла в Национальном центре Республики Узбекистан по правам человека.
Студент 3-го курса факультета уголовного правосудия Ташкентского государственного юридического университета Сарварбек Расулов занял 3-е место в номинации «Лучшая научная статья по правам человека».