Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказининг таянч докторанти Хотин-қизлар ҳуқуқлари бўйича умуммиллий имтиҳонда қатнашди
Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги томонидан жорий йилнинг 4-март куни “Хотин-қизлар ҳуқуқлари бўйича умуммиллий имтиҳон” ўтказилди.
Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказининг таянч докторанти Худайбердиева Шоҳиста имтиҳоннинг 1-босқичида республика бўйича тест натижаларига асосан, саволларни энг кўп ва энг тез бажариб шунингдек, ижодий саволга жавоб бериб 50 нафар иштирокчилар орасидан 3-ўринни эгаллади ва финал босқичида иштирок этишга йўлланмани қўлга киритди.
Финал босқичи қизғин савол-жавоб, суҳбат шаклида ўтказилиб барча иштирокчилар ўзларининг тиришқоқ, фаол ва билимдон эканликларини намоён қилиб, суҳбат натижаларига кўра Марказимиз таянч докторанти 2-ўринни эгаллади.
Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази Шохиста Худайбердиевани ушбу муваффақият билан табриклайди.

В республиканском Общенациональном экзамене по правам женщин приняла участие базовый докторант Национального центра по правам человека Республики Узбекистан
В Министерстве юстиции Республики Узбекистан 4 марта прошел Общенациональный экзамен по правам женщин.
Докторант Национального центра по правам человека Республики Узбекистан Шохиста Худайбердиева сдала экзамен и по результатам национального тестирования на 1 этапе заняла 3 место из 50 участников, ответив в числе самых первых на вопросы, а также ответив на творческий вопрос, она получила путевку на участие в финальном этапе экзамена.
Заключительный этап экзамена прошел в устной форме в виде вопросов и ответов, в котором все участники проявили свое усердие, активность и знания, а по результатам экзамена базовый докторант нашего Центра заняла 2 место.
Национальный центр по правам человека Республики Узбекистан поздравляет Шохисту Худайбердиеву с этим достижением.